Rok 2016

Apríl 2017

Pridali sme fotky za minulú poľovnícku sezónu. Onedlho zhrnieme celý minulý rok.

 

JÚL 2016

  Úspešné krytie

 

 

  

 

 

 

 

Marec 2016

Predĺženie doby lovu vysokej zveri a celoročný monitoring diviačej zveri mal tohto roku za následok, že stará poľovnícka sezónna ešte poriadne neskončila a hneď nám začala nová. S našimi psíkmi sme sa prakticky každý víkend zúčastňovali loveckých akcií. Asi najviac vyťaženými boli naši borderi Táňa a Haxli. Dlhodobý pokles stavu drobnej zveri sa aj tohto roku podpísal na málom počte poľovačiek, ktoré sme absolvovali s našou Cilou. Snažil som sa jej to nahradiť individuálnymi poľovačkami na kačice.

Začiatkom roka sme sa s Haxlim zúčastnili Skúšok duričov konaných v Gyňove, ktoré sme ukončili v I.c. Na skúškach sa zúčastnili ďalšie dve borderky, ktoré určite nezahanbili seba ani svojich vodičov. Obzvlášť jednu z nich máme v oku a určite budeme rozmýšlať nad jej nakrytím s našim Haxlim. V tomto prípade by sa jednalo o ideálne pracovné aj exteriérové spojenie. 

Hneď ďalší víkend nám Haxli na spoločnej poľovačke vyduril a zadržiaval poraneného diviaka. Diviak bol zranený na predný beh a neodbiehal pred psami. Mali sme dostatok času celú akciu natočiť na mobilný telefón. Len čo si nájdeme trochu voľného času, video zverejníme. Nakoľko zábery nie sú ideálne, rozhodli sme za zakúpiť si akčnú kameru, ktorú plánujeme nosiť do honov. Teplejšie počasie nás zaskočilo nepripravených čo malo za následok, že naše psíky už mali sporadicky kliešte. Spomíname to, nakoľko práve u nášho najaktívnejšieho Haxliho to viedlo až k strate motoriky. Rýchla návšteva veterinára nám potvrdila babeziózu v pokročilom štádiu. Nasledovalo 5 dlhých dní na infúziach. Nakoniec však liečba prebiehla bez komplikácií a Haxli mohol čoskoro pracovať.

Veľmi nás potešili dvaja majitelia sučiek, ktorí sa rozhodli pre krytie s naším psíkom. Teraz už môžem povedať, že jedno krytie prebehlo ideálne, dokonca až dva krát. Druhé krytie bolo komplikovanejšie, nakoľko sučka bola minulého roku nechtiac nakrytá a bola jej podaná hormonálna antikoncepcia. Práve tá pravdepodobne mala za následok netradičný priebeh ruje u danej fenky. Odber krvi v 13-sty deň potvrdil vysoký progesteron a koniec ruje. Sučka však nejavila záujem o psíka ani dva dni pred tým. Nič však nie je stratené, majiteľka fenky s nami ráta aj na jeseň počas nasledujúcej ruje.

Teraz trochu aj o stavačoch, s ktorými samozrejme nestrácame kontakt. Možno nie je na mieste, ale týmto by som sa chcel pochváliť, že som bol menovaný za všestranného rozhodcu pre posudzovanie stavačov. Potešením pre nás bola delegačka na rozhodcu pre klubové skúšky vlôh stavačov organizované Klubom chovateľov SHS.