Vrh "B Čengica"

Momentálne nemáme žiadne šteniatka. Ako posledný bol vrh „B Čengica“.

  • 1. Jas z Dubovských luhov
  • 2. Cila z Fančali

 

 

 

 

 

 

    Otec: Jas z Dubovských Luhov                      Matka: Cila z Fančali

  Ide o spojenie dvoch najúspešnejších chovateľských staníc zameraných na chov NKS na Slovensku „z Fančali“ a „ z Dubovských luhov“.

ChS „z Fančali“ patrí dlhoročnému chovateľovi, všestrannému vodičovi a rozhodcovi výkonu a exteriéru VII. Skupiny FCI, ktorý je aj poradcom chovu pre NKS p. Mariánovi Koričovi. Z tejto ChS stanice pochádza viacero skvelých jedincov, ktorí sa zúčastňovali a vysoko bodovali na memoriáloch a súťažiach konaných ako u nás na SR tak aj v zahraničí. Môžme len spomenúť psa AROS z Fančali, ktorý v roku 2007 vyhral MŠK, MKS, MJK, Dunajský pohár a získal ocenie najlepší stavač KCHNKS.

ChS „z Dubovských luhov“ patrí dlhoročnému chovateľovi, všestrannému vodičovi a rozhodcovi výkonu aj exteriéru VII. Skupiny FCI, ktorý je takisto dlhoročným predsedom KCHNKS a prezidentom SKJ pánovi Ing. Jozef Jursa, CSc. . Z tejto ChS pochádza veľké množstvo úspešných jedincov, z ktorých nesmieme zabudnúť na psov ako FAMIR z Dubovských luhov (víťaz MSH a MKS v roku 2009) , alebo Dag z Dubovských luhov.

Dátum párenia: 8.3.2013      Predpokladaný dátum vrhu: 10.5.2013     Predpokladaný dátum odberu: 3.7.2013